Gökhan Gökberk

1985 Lefkoşa doğumlu olan Gökhan Gökberk, üniversite eğitimini, Lefkoşa – Yakın Doğu Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı ve Teknolojisi Bölümü’nde tamamladı. İkinci Üniversite eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi’nde Grafik Tasarım bölümünde sürdürmektedir.

İş hayatına reklam ajanslarında grafik tasarım işi yaparak adım attı. Sonrasında BRT’de Haber-Montaj Bölümü’nde üç yıl boyunca görev yapmasının ardından, Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağlı kurulan Umut Eğitim ve Kültürevi’nde yönetici pozisyonunda, sosyal sorumluluk kapsamında birçok çalışmalara imza attı…

Sanata olan merakı fotoğrafla sınırlı kalmayan Gökberk, yan flüt de çalarak 2012 yılında kurdukları Umut Orkestrası konserleriyle kanser hastalarına bağışlarda bulunmuştur.

Gökberk’in fotoğrafçılığa olan merakı üniversite yıllarına dayanır. Hobi olarak başladığı fotoğraf sanatı Gökberk’te tutku haline gelince, Gökberk aldığı eğitimlerle de fotoğrafçılığı geliştirdi.

Uluslararası önemli bir topluluk olan Sille Sanat Sarayı, ulusal alanda ise Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) Yönetim Kurulu üyesidir. FODER’in her yıl düzenlemiş olduğu etkinlik ve sergilere de aktif olarak katılmaktadır.

Gökhan Gökberk’in, ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında ödül ve sergileme başarıları da vardır. Kıbrıs ve yurt dışında birçok yarışma ve sergilere katılan Gökberk’in fotoğrafları 20’den fazla ülkede uluslararası fotoğraf yarışması sergilerinde birçok sergilemeler ve ödüller aldı.

2018 Yılında UNESCO tarafından tanınan ve dünyanın en büyük fotoğraf federasyonu olan Fotoğraf Sanatı Uluslararası Federasyonu (FIAP)  tarafından Gökhan Gökberk’e , FIAP yarışmalarında gösterdiği başarı ve belirtilen kriterleri tamamlamasından dolayı fotoğraf sanatçısı – AFIAP (Artist of FIAP) unvanı verildi.

2018 Yılında Master of Light Photography Association tarafından Gökhan Gökberk’e Master of Light Uluslararası fotoğraf yarışmalarında göstermiş olduğu başarılardan dolayı Işığın Ustası c (c Master of Light) unvanı verildi.  Ayni zamanda tüm Kıbrıs’ta bu unvanı alan ilk fotoğrafçıdır.

Son yıllarda, manzara, portre, kreatif, sürreal, kurgusal çalışmalarının yanı sıra düğün fotoğrafçılığı da yapmaktadır. Fotoğrafları birçok dergi, gazete, katalog ve web sayfalarında yayımlandı.

Gökberk, fotoğrafçılık sanatının duygu ve düşüncelerimizi ifade edebileceğimiz önemli bir araç olduğuna ve yapılan her işin kaliteli yapılmasına önem verilmesi gerektiğine inanmaktadır.

ercan havaalanı gökhan gökberk
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.